“Я вас розчавлю!” – кричав Путін на Порошенка у Мінську

0
9968
views
Путлер, Олланд, Меркель, Порошенко. Українські форуми

Олланд відверто описує переговорний процес і міркує про тодішні і теперішні наміри Путіна.

Колишній президент Франції Франсуа Олланд опублікував книгу спогадів під назвою “Уроки влади”. На її сторінках він розповів про те, як проходили в Мінську в лютому 2015 року переговори “нормандської четвірки”, що завершилися підписанням Мінських угод.

“Наміри Володимира Путіна були цілком очевидні, – пише Олланд. – Він хотів зберегти свій вплив на російськомовні регіони і максимально послабити проєвропейську владу в Києві”.

Політик згадує, що президенти Росії Володимир Путін і України Петро Порошенко часто переходили на підвищений тон. При цьому глава Кремля прямо погрожував лідерові України і видав той факт, що його війська атакують українські сили на Донбасі.

“Порошенко з Путіним постійно підвищували голос один на одного. Російський президент так рознервувався, що став погрожувати остаточно розчавити військо свого візаві. Це видало, що російські війська на Сході України є. Путін схаменувся і взяв себе в руки”, – згадує Олланд.

“Порошенко невідступно захищав суверенітет своєї країни, тоді як Путін домагався автономії для “повсталих провінцій” і хотів відтягнути припинення вогню ще на три тижні. Він був настільки жорстким, що заперечував свій прямий зв’язок із ватажками терористів, говорив, що не може за них вирішувати, вимагав, щоб із ними проконсультувалися”, – пише колишній президент Франції.

Політик згадує, що першу чернетку Мінських угод укладала особисто канцлер Німеччини Ангела Меркель.

“Вона нікому, навіть своїм радникам, не дозволяла формулювати статті угоди, – розповідає Франсуа Олланд. – Такий у неї темперамент і така методика: вона дуже серйозна, старанна і уважна.”


За словами Олланда, після безсонної ночі, присвяченої переговорам, сторони узгодили припинення вогню, відведення важкого озброєння і обмін полоненими. Але тут глава Кремля зробив несподіваний хід.

“Раптом Путін заявив, що треба проконсультуватися з ватажками сепаратистів. Їхні емісари теж у Мінську. Де саме? В якомусь готелі чи в сусідньому з нами кабінеті? Принаймні, ми їх так і не побачили”, – розповів Олланд.

Після цього Путін пішов, а Меркель, Олланд і Порошенко трохи задрімали в кріслах. О дев’ятій ранку стало відомо, що терористам угода “не підходить”.

“Ми наполягаємо на негайному побаченні з російським президентом і дізнаємося, що, поки ми намагалися, як могли, поспати в переговорній залі, він влаштувався у великому кабінеті з ліжком, навіть здається комфортабельному… Він відпочив за ці дві години і мав значно свіжіший вигляд, аніж ми…” – згадує Олланд.

Колишній президент Франції міркує на сторінках своєї книги про тодішні і теперішні наміри Володимира Путіна.

“Його мета – максимально послабити Київ, сподіваючись згодом побачити при владі команду, податливішу російським інтересам і віддаленішу від Євросоюзу. Найбільше він не хоче вступу України в НАТО й отримання зброї, яка могло б змінити баланс сил”, – пише Олланд.

Франсуа Олланд був президентом Франції з 2012 по 2017 рік. Він першим із “нормандської четвірки” відійшов від влади й отримав свободу розповідати все, що вважає за потрібне. Більше балотуватися на посаду керівника держави Олланд не збирається.

Обговорення на форумі
“Я вас розчавлю!” – кричав Путін на Порошенка у Мінську
5 (100%) 1 vote